Notice: Undefined index: US in /home/gplewka/ftp/oko/index.php on line 131
o nas - nauczycieleNASZ ZESPÓŁ 

Aleksandra Frankowska

 Aleksandra Frankowska

Założycielką i pomysłodawczynią projektu OKO jest Aleksandra Frankowska. Ola jest absolwentką Wimbledon College of Art w Londynie gdzie ukończyła studia magisterskie dyplomem z malarstwa. Wcześniej studiowała trzy lata na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi gdzie później odbyła również staż na stanowisku nauczyciela akademickiego. Oprócz kontynuowania pracy twórczej od kilku lat jej życie zawodowe związane jest z edukacją. Prowadzi firmę oferującą  szkolenia językowe, uczy angielskiego, plastyki a także coraz popularniejszej wśród najmłodszych plastyki po angielsku.  Portfolio Oli Frankowskiej możecie obejrzeć na
www.a-frankowska.com
Monika Sołdon

 Monika Sołdon  

Monika jest absolwentką łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obroniła dyplom z grafiki warsztatowej. Jednak od wielu lat jej największą pasją jest biżuteria artystyczna. Biżuterię robi w wielu technikach, ale specjalizuje się w wire-wrapping. Tworzy pod pseudonimem Dwukroopek. Współpracuje z wieloma galeriami internetowymi i stacjonarnymi. Jej prace można obejrzeć m.in. na:

www.facebook.com/dwukroopek

www.dwukroopek.pakamera.pl


Elizabeth Fryklund
 

 Elizabeth Fryklund
 
Elizabeth pochodzi z Oklahoma City w Stanach Zjednoczonych, 4 lata studiowała w William Jewell College w Kansas City w stanie Missouri gdzie uzyskała dyplom licencjata ze sztuki i historii sztuki. Studiowała także w  Kansas City Art Institute. Elizabeth od 2 lat mieszka w Polsce gdzie uczy języka angielskiego dzieci i dorosłych jako Native Speaker. W pracowni OKO łączy swoje dwie umiejętności prowadząc zajęcia z plastyki po angielsku. Kontynuuje pracę twórczą w dziedzinach  malarstwa i grafiki. Jej portfolio można obejrzeć na  www.lizfryklund.weebly.com
 
Katarzyna Skrzecz
  Studentka IV roku architektury i urbanistyki na Wydziale Architektury na Politechnice Poznańskiej. Od pięciu lat zajmuje się rysunkiem architektonicznym, wykorzystując różne techniki m. in.: ołówek, cienkopis, akwarele i ich połączenia. Główne osiągnięcia to jedno z dziesięciu pierwszych miejsc rankingowych na egzaminie wstępnym z rysunku na Politechnice Poznańskiej oraz wyróżnienie za opracowanie graficzne projektu w konkursie urbanistycznym "Studium funkcjonalno - przestrzenne zagospodarowania wybranych obszarów w gminie i mieście Witkowo"

 Barbara Okrasa

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa; graficzka, rysowniczka, instruktorka komiksu, malarka, ilustratorka. Mieszka i pracuje w Łodzi. Jest autorką licznych krótkich form komiksowych, serii malarskich i ilustracji; stosuje techniki tradycyjne i techniki cyfrowe.

Anna Adamiak
Anna Adamiak

Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Rzeszowskim (Wydział Artystyczno ? Pedagogiczny) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa (2008). Stypendystka na Wydziale Scenografii Teatralnej w Academia Albertina Delle Belle Arti di Torino we Włoszech. Zajmuje się scenografią teatralno - filmową oraz szeroko pojętą działalnością plastyczną, w tym edukacją. Prowadzi warsztaty z zakresu teatru plastycznego. Współpracuje z teatrami i wytwórniami filmowymi m.in.: w Łodzi: Breakthru Films, Studio Se-ma-for, Studio Produkcyjne WJTeam, Teatr Mały w Manufakturze, Teatr Wielki Opera, w Poznaniu - Studio Filmowe Kadr, Film Art, w Krakowie - Teatr Lalki i Aktora PARAWAN.
  Studentka drugiego roku choreografii i technik tańca na łódzkiej Akademii Muzycznej , gdzie uczęszcza również na Studium Pedagogiczne. Tańczy w Zespole Tańca Ludowego "Harnam" od 1996 roku. Uczestniczyła w wielu warsztatach i kursach z dziedziny tańca ludowego, jazzowego, współczesnego, a także innych technik. Działa w stworzonej przez p.Joannę Wolańską grupie przy wspomnianym Zespole Grupie OFF Harnam. Od 2006 roku przez kilka lat pracowała z dziećmi jako przyboczna jednej z Gromad Zuchowych Hufca Łódź - Bałuty "Promieniści". Ponadto czynnie działa w łódzkim kabarecie "PUFA" oraz "Przyjdź Pan W Czwartek". 
CO SIĘ U NAS DZIEJE