Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat

18 stycznia, 2024

Plastyczne zabawy dla dzieci

Rysowanie, malowanie i lepienie z gliny to niektóre z zajęć, które można wykonywać z przedszkolakami. Dzieci uwielbiają rysować i malować, a glina jest kolejnym świetnym środkiem wyrazu ich kreatywności. Można też tworzyć z klocków Lego i wykonywać podobne prace. Poprzez projekty plastyczne można również uczyć dzieci o otaczającym je świecie. Można zrobić kartkę na Dzień Matki, drzewo genealogiczne lub plakat z wakacji. Za pomocą projektów plastycznych można nawet uczyć dzieci o nauce i zdrowiu. Można stworzyć kartę wyroczni, która przepowie przyszłość dziecka, stworzyć model ludzkiego ciała lub plakat na temat zdrowego trybu życia.

Malowanie rękami

Jeśli Twoje dziecko bardzo lubi malować, możesz spróbować malowania rękami. Można spróbować malować temperą lub gwaszem, a nawet akwarelą. Można też spróbować malowania w słoiku po masonie, malowania kredą i rysowania kredą po chodniku. Farb tych można używać w lodówce, a nawet w wannie, jeśli chcesz. Innym sposobem malowania jest robienie farb do malowania palcami. Jest to prosty sposób na zaangażowanie dzieci w proste zajęcia plastyczne. Można też spróbować malować kredą po chodniku lub kredą po chodniku. Innym ciekawym zajęciem artystycznym jest lepienie z ceramiki. Można wykonać rzeźbę z ceramiki, wazon lub miskę i ozdobić je naklejkami, farbami lub markerami. Możesz też nauczyć się, jak robić witraże z dziećmi.

Lepienie z ciastoliny dla dzieci

Jest to świetne zajęcie plastyczne dla dzieci. Można ją wykorzystać do tworzenia wielu różnych kształtów. Masy plastyczne świetnie nadają się do takich projektów plastycznych, jak kolaż, maski i marmurkowanie.

Mieszanie kolorów dla dzieci

Możesz także nauczyć swoje dzieci samodzielnego mieszania farb. Jest to łatwe do zrobienia i stanowi zabawny sposób nauki dla dzieci. Możesz wybrać jeden kolor, a następnie pozwolić dziecku mieszać tyle kolorów, ile tylko zechce. Można to również zrobić za pomocą zestawu do malowania, w którym znajdują się różne kolory. Jest to świetny sposób na nauczenie dzieci mieszania kolorów. Możesz także spróbować swoich sił w mieszaniu farb. Można je mieszać z wodą, piaskiem lub czymkolwiek innym, co mamy w domu. Jest to świetny sposób na rozwijanie kreatywności dziecka. Możesz także wykonać przyjazne dla całej rodziny prace plastyczne, które wymagają mieszania kolorów.

Polecane: