Tak! Na początku założenie przestrzeni coworkingowej dla artystów może wydawać się głupie. W końcu i tak jesteś sam w swoim studio przez cały dzień.
Jednak praca w pojedynkę może prowadzić do podwójnego obciążenia pracą i być szkodliwa dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Praca z innymi może pomóc w utrzymaniu równowagi między obowiązkami i większym zaangażowaniu w pracę.
Pracownicy mogą doświadczyć wypalenia zawodowego, zwłaszcza po kilku latach pracy w zawodzie. Praca z innymi może pomóc w zapobieganiu temu zjawisku, ponieważ daje możliwość znalezienia towarzystwa, zmiany tempa i spojrzenia na swoją pracę świeżym okiem.
Istnieje wiele różnych typów przestrzeni coworkingowych, a każda z nich ma swój własny, unikalny zestaw wymagań. Jeśli chcesz założyć przestrzeń coworkingową dla artystów, powinieneś upewnić się, że spełnia ona następujące wymagania:
Przestrzenie coworkingowe istnieją dla pracowników zdalnych każdego typu. Ale jeśli pracujesz w studiu artystycznym, przestrzeń coworkingowa może nie być dla Ciebie. Coworking nie jest dla każdego - to wybór stylu życia.
Oto kilka wad pracy w przestrzeni coworkingowej:
Coworking jest świetny, ponieważ masz swobodę przychodzenia i wychodzenia, kiedy tylko chcesz, oferując nieograniczony elastyczny grafik i możliwość wyboru miejsca pracy.
Nie jesteś ograniczony do studia ani nie tracisz cennych godzin w ciągu dnia, tkwiąc w swojej przestrzeni. Spotykasz się z innymi artystami, nawiązujesz kontakty i jesteś zauważany przez potencjalnych klientów.
Masz też większe szanse na interakcje społeczne z innymi artystami i budowanie bardziej wspierającej sieci kontaktów.
Post dodany przez Administrator - 06-11-21